Zajęcia dla dorosłych

Studio Jogi i Akrobatyki Powietrznej w Toruniu

Zapisy na wszystkie zajęcia znadziesz w naszym grafiku!

Joga w chustach

Na czym polega ten wyjątkowy rodzaj jogi?

To wciąż joga, jednak wszystkie pozycje/asany wykonujesz przy użyciu hamaka/chusty, wykonanej z delikatnych tkanin i zawieszonej pod sufitem. Chusta ma za zadanie odciążyć Twoje stawy: dzięki niej poczujesz specyficzną lekkość ciała i umysłu.

Joga w chustach to rodzaj praktyki, w której świadomie odczuwasz pracę mięśni, a na koniec otulasz się chustą i błogo relaksujesz głowę, kodując w pamięci mięśniowej i umyśle każdy swój ruch.

Chusta daje siłę, miękkość, elastyczność, ukojenie, odprężenie. Daje wytchnienie i oderwanie myśli od tego co dookoła.
W trakcie zajęć jesteś tylko Ty i chusta. Ucząc się panowania nad chustą, uczysz się swojej równowagi. Odnajdujesz w sobie balans. Dzięki wsparciu chusty odkrywasz w swoim ciele nowe możliwości.

Twoje ciało jest fundamentem, a chusta jego podporą.

Joga w chustach relaks – zajęcia dla początkujących

Ten rodzaj zajęć subtelnie pobudza mięśnie poprzez delikatne rozciąganie i uelastycznianie ciała.
Skupiamy się bardziej na spokoju i wyciszeniu ciała oraz umysłu, a także na nauce pracy z chustą.

Joga w chustach soft

Na tych zajęciach skupiamy się na delikatnym rozluźnianiu. Zwiększa się intensywność ćwiczeń, wprowadzamy więcej pozycji odwróconych, a także więcej pozycji, w których odrywamy kończyny od podłoża.

Joga w chustach – grupa zaawansowana

Zajęcia przeznaczone dla osób, które miały styczność z chustą co najmniej przez 2-3 miesiące. W ich trakcie wykonujemy intensywne rozciąganie z elementami akrobatyki powietrznej.

Jak się przygotowac do zajęć?

Na zajęciach obowiązuje strój sportowy: wygodny, najlepiej przylegający do ciała – zwiększa to zakres i bezpieczeństwo ruchów w chuście. Praktyka jogi odbywa się bez skarpet.

Biżuteria może spowodować uszkodzenie chusty, a także stwarza niebezpieczeństwo dla Ciebie. Dlatego na czas zajęć wymagamy zdjęcia kolczyków, bransoletek, naszyjników czy pierścionków.

Zalecamy ćwiczenie, gdy żołądek nie jest przepełniony. Zatem ostatni posiłek dobrze jest zjeść 2 godziny przed praktyką.

Masz przeciwwskazania do praktykowania jogi w chustach? Skonsultuj się indywidualnie z instruktorką.

Hot Joga

Rozgrzej ciało, wycisz umysł!
Jako jedyni w Toruniu prowadzimy zajęcia z hot jogi bazując na leczniczych lampach na podczerwień! Na czym one polegają? Są to klasyczne zajęcia jogi z wykorzystaniem czerwonego światła. Mogą w nich uczestniczyć również początkujące osoby!

Dlaczego czerwone światło?

Podczas terapii czerwonym światłem, wnika ono aż do warstw tkanek głębokich. Czerwone fale oddziałują na skórę, stymulując ją do produkcji kolagenu, a w efekcie redukcji zmarszczek. Skóra staję się gładsza, a widoczność blizn i rozstępów zmniejsza się. Docierająca głębiej w tkanki światło pomaga zmniejszyć stany zapalne oraz przyspiesza regenerację mięśni. Sala podczas praktyki jogi rozgrzewana jest do około 20-30 stopni Celsjusza. W takich warunkach praktykujemy jogę przez 60 minut.

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęciach obowiązuje strój sportowy: wygodny, najlepiej przylegający do ciała – zwiększa to zakres i bezpieczeństwo ruchów. Praktyka jogi odbywa się bez skarpet.

Biżuteria stwarza niebezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Dlatego na czas zajęć wymagamy zdjęcia kolczyków, bransoletek, naszyjników czy pierścionków.

Podejrzewasz przeciwwskazania do praktykowania hot jogi? Skonsultuj się indywidualnie z instruktorką

Hatha Joga

Hatha joga charakteryzuje się delikatnym zatrzymywaniem w pozycji, pozostawiając przestrzeń dla kości, stawów, więzadeł.
Hatha joga stawia na wyciszenie. Obecnie dookoła nas zdecydowanie dominuje Yang, czyli dynamiczne działanie. Praktyka jogi, w trakcie której dajesz sobie czas na zatrzymania w jednej pozycji umożliwiarozciągnięcie i uelastycznienie ciała. Dając sobie przestrzeń na zatrzymanie się w bezruchu i swobodny oddech, zaczynasz go słyszeć i czuć w swoim ciele. Ciało się nie broni, nie napina się, nie stosuje obronnych sztuczek. Zaczynasz czuć swoje ciało, panować nad nim. Pogłębiasz samoświadomość.

Hatha joga to zajęcia dla każdego, kto chce zacząć od delikatnego rozciągania. Dla własnej ciszy, czasu na oddech, czasu dla siebie.

Jak przygotować się do zajęć?

Na zajęciach obowiązuje strój sportowy: wygodny, najlepiej przylegający do ciała – zwiększa to zakres i bezpieczeństwo ruchów. Praktyka jogi odbywa się bez skarpet.

Biżuteria stwarza niebezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Dlatego na czas zajęć wymagamy zdjęcia kolczyków, bransoletek, naszyjników czy pierścionków.

Koncert mis i gongów

Zapraszamy do wspólnego spędzenia relaksującego wieczoru w Bo.So.Mi!

Randka z dźwiękami mis tybetańskich to spotkanie przemyślane i zaplanowane przez Mariolę Śmiechowską, którą możesz obserwować na social mediach: Facebooku → Maria Mariola Śmiechowska oraz Zawirowany świat twórczości Marioli Instagramie → Czaroduszka i Elf.

Spotkanie przeznaczone jest dla każdego, bez względu na wiek i sprawność fizyczną. W trakcie koncertu Mariola zapozna Cię z przyjemnymi sposobami na radzenie sobie ze stresem. Masaż dźwiękami mis tybetańskich wprowadzi w atmosferę relaksu, ukojenia, pobudzi kreatywność i zdolność koncentracji.

Jak się przygotować do spotkania?

Podczas koncertu można bujać się w chustach lub leżeć na macie/kocu na podłodze. Tych, którzy decydują się na relaks w chuście uprzejmie prosimy o zakładanie luźnych, gładkich ubrań, bez elementów mogących haczyć materiał chust. 

Chcę wziąć udział!

Indywidualna praktyka jogi

Chcesz spróbować jogi, ale nie przepadasz za zajęciami grupowymi? A może masz już duże doświadczenie i szukasz możliwości indywidualnej praktyki, w której nauczyciel skupi się w 100% na Tobie? Zapraszamy!
Gwarantujemy elastyczne podejście. Dostosujemy się do Twojego grafiku, a zajęcia mogą trwać tyle czasu, ile potrzebujesz.