Dla dzieci

Studio Jogi i Akrobatyki Powietrznej w Toruniu

Akrobatyka powietrzna

Zajęcia te obejmują akrobatykę na chustach/szarfach oraz akrobatykę na kołach. W powietrzu wykonywane są elementy akrobatyki takie jak szpagaty czy pozycje odwrócone.

Ta wyjątkowa dziedzina łączy w sobie gimnastykę i akrobatykę. Poprzez atrakcyjną dla dzieci zabawę ćwiczą one nie tylko siłę mięśni głębokich, ale również rozwijają koordynację ruchową oraz zmysł równowagi. Dzieje się tak, ponieważ ćwicząc w powietrzu dziecko nieustannie pracuje nad balansem całego ciała. Wpływa to pozytywnie także na kształtowanie prawidłowej postawy i uczy świadomości własnego ciała.

Jako że chusta czy koło podtrzymuje częściowo ciężar ciała i odciąża kręgosłup od nadmiernego napięcia w przestrzeniach międzykręgowych, ciało uelastycznia i rozciąga się bez nadmiernego wysiłku. Są to więc ćwiczenia bezpieczne dla rozwijającego się organizmu.

Zajęcia prowadzimy w dwóch grupach wiekowych: 6+ oraz 10+

Jak przygotować dziecko do zajęć?

Na zajęciach obowiązuje strój sportowy: koszulka, legginsy i skarpetki.
Ważne jest, aby koszulka zakrywała pachy, a legginsy sięgały poniżej kolana (ze względu na ryzyko otarć). W ten sposób dziecko będzie miało zapewniony komfort ćwiczeń.

Biżuteria może spowodować uszkodzenie chusty, a także stwarza niebezpieczeństwo dla dziecka. Dlatego na czas zajęć wymagamy zdjęcia kolczyków, bransoletek, naszyjników czy pierścionków.

Zalecamy ćwiczenie, gdy żołądek nie jest przepełniony. Zatem ostatni posiłek dobrze jest zjeść 2 godziny przed praktyką.

Bezpieczeństwo podczas zajęć:

Podczas zajęć wykorzystywane są materace gimnastyczne, które zapewniają miękkie lądowanie w razie ewentualnego upadku. Przed każdymi zajęciami dzieci są instruowane odnośnie zasad zapewniających im bezpieczeństwo w trakcie akrobatyki.

Joga dla dzieci

Zajęcia z jogi dla dzieci prowadzimy w zupełnie inny sposób, niż te dla dorosłych.
Dzieci doświadczają harmonijnego rozwoju ciała poprzez zabawę, jak również opowiadane im bajki i opowieści zaadaptowane na potrzeby jogi. Dzięki dostosowanym do ich potrzeb relaksacjom, wprowadzamy dzieci w świat wyobraźni, rozwijając w ten sposób ich twórczość i kreatywność.

Wprowadzana na zajęciach pozycje dostosowujemy do wieku dzieci. Wplatamy je w trening ubrane w bajkowe słowa. Dzięki temu dzieci chcą zamienić się w psa z głową do dołu, zrobić świece czy bujać swoje ciało w pozycji szczęśliwego dziecka.

Grupy wiekowe: 4+

Jak przygotować dziecko do zajęć?

Na zajęciach z jogi dla dzieci obowiązuje strój sportowy: koszulka, legginsy i skarpetki.

Zapisy na wszystkie zajęcia znajdziesz w naszym grafiku!

Skorzystaj z oferty dodatkowej

Nocki

Podaruj dziecku niezapomniane przeżycia na jedynej w swoim rodzaju nocce pełnej atrakcji.

Zobacz więcej
Półkolonie

W ferie zimowe oraz letnie zapraszamy najmłodszych na półkolonie w powietrzu. Zapewniamy bogaty program i doświadczoną kadrę.

Zobacz więcej
Urodzinki

Zorganizujemy niezapomnianą uroczystość dla Twojego dziecka.

Zobacz więcej